Користь кросвордів

Кросворди популярні в багатьох цивілізованих країнах, їх обожнюють люди різного віку й будь-якої професії, за ними проводять час пенсіонери та змагаються в знаннях школярі. Це заняття тренує пам’ять і покращує роботу мозку. 

А чим ще корисне розгадування словесних головоломок і в чому особливості цього захоплення? 

Користь кросвордів, насамперед, у тому, що вони розширюють кругозір і мотивують до отримання нових знань. Незнайомі слова стають близькими й зрозумілими, а людина, захоплена розгадуванням, незабаром перетворюється на визнаного ерудита. Інтелектуальна розвага, доступна всім, позитивно впливає на роботу головного мозку. Лікарі настирливо рекомендують розгадувати кросворди людям літнього віку для профілактики погіршення пам’яті, поліпшення мозкової діяльності, боротьби з дратівливістю. Вважається, що це заняття – найефективніший засіб у боротьбі з хворобою Альцгеймера. Молодим людям потрібно розгадувати кросворди, щоб позбутися забудькуватості, натренувати логічне мислення, навчитися мислити асоціативно. Проводячи час за словесними головоломками, можна забути про дрібні проблеми, легше пережити стрес і образу. Вважається, що для розширення кругозору та поліпшення пам’яті найбільше підходять класичні кросворди, а користь японських кросвордів - у поліпшенні логічного й асоціативного мислення. Бажано чергувати головоломки, щоб були активними всі зони.

Новачки із захопленням дивляться на профі й думають: "Як навчитися розгадувати кросворди швидко й без помилок?" 

Насправді тільки на початку шляху виникають складності, а з досвідом приходять не тільки знання часто використовуваних слів, але й виробляється певна техніка. До прикладу, у кожному слові є голосні й приголосні, вони завжди чергуються, тому, маючи вже деякі літери в клітинах, можна підібрати навіть незнайоме слово. Ураховувати потрібно все: якого роду слово (чоловічого або жіночого), у якому числі воно вказане (однині або множині), що це (іменник або прикметник)? Довгі іменники, як правило, закінчуються на «ство», «ція», «ня». Назви наук мають у кінці «логія». Найпростіше – "пробігтися" по всіх словах, заповнити клітки тими словами, які добре відомі, а потім розгадати головоломку до переможного кінця. 
За матеріалами Bezlichporad.in.ua